Stejně jako vyhlášení vítězů, tak i celý letošní start-up akcelerátor byl kvůli epidemiologické situaci kompletně přesunutý do online prostředí, díky čemuž se mohlo workshopů zúčastnit více středoškoláků. Z 61 přihlášených projektů bylo 20 právě středoškolských, 41 pak usilovalo o vítězství a atraktivní ceny v kategorii vysoká škola & veřejnost.
Během několika týdnů si s pomocí odborných a zkušených mentorů projektu Můj první milion účastníci akcelerátoru významně prohloubili znalosti obchodního modelu, marketingu, právních aspektů, validace projektů, podnikových financí, zdokonalili si také své prezentační dovednosti. Získali cenné kontakty a přiblížili se tak splnění svého podnikatelského snu. Toho již ostatně dosáhla celá řada účastníků předchozích ročníků. Jejich úspěchy jsou každoroční inspirací a motivací, proč svůj nápad představit odborníkům z praxe a přihlásit ho do akcelerátoru.
Mezi absolventy akcelerátoru se řadí například takové firmy jako VASKY, SUTU, DOLLER, Repetebox nebo třeba Dave´s knives. „Od roku 2007 proběhlo 14 ročníků projektu Můj první milion, celkově se zapojilo 1235 účastníků, kteří přihlásili 759 projektů z kategorie vysoká škola / veřejnost a 362 projektů z kategorie střední školy. Byla zahájena realizace 86 projektů,“ zhodnotil Lukáš Trčka, jednatel Technologického inovačního centra.
Jak to letos dopadlo?
Kategorie středních škol byla opět velmi pestrá. Studenti opět prokázali vysokou míru tvořivosti a zaujetí. Porota se nakonec shodla na těchto výsledcích:
1.místo
Rostislav Svoboda, Střední průmyslová škola Zlín, projekt 5Z Leather
2. místo
Radka Majchráková, Obchodní akademie Kroměříž, Průvodcovská činnost Kroměříž
3. místo
Nikola Rosůlková, MESIT střední škola, o. p. s., Barbershop
Výsledky v dalších kategoriích můžete přečíst v tiskové zprávě (soubor ke stažení).
Partnerem akce je Krajská hospodářská komora Zlínského kraje