Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

Zlín uspořádal celorepublikové setkání paktů zaměstnanosti

20. 09. 2021

Ve dnech 16. až 17. 9. 2021 se ve Zlíně uskutečnilo 9. celorepublikové setkání teritoriálních paktů zaměstnanosti, které hodnotilo dosavadní přínos paktů a definovalo své priority pro nové programové období.

Setkání zahájil Ing. Tomáš Janča ze Zlínského kraje, který přivítal zástupce všech 13 paktů, kteří na setkání přijeli.

V prvním bloku představily postupně všechny pakty své zaměření a své stěžejní projekty. Došlo tak nejen k diskuzi nad zkušenostmi, ale i na vzájemnou inspiraci.

Pro témata druhého bloku přijali pozvání zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) Kateřina Budínová, ředitelka odboru realizace programů ESF – zaměstnanost a adaptabilita, a Jiří Šatava, ředitel odboru politiky zaměstnanosti. Kateřina Budínová hovořila zejména o novém Operačním programu Zaměstnanost+, přičemž první výzvy lze očekávat v 1. pololetí 2022, výzvy pro pakty pravděpodobně až v roce 2023. Uvedla, že MPSV kladně hodnotí dosavadní činnost paktů a nabídla paktům diskuzi i spolupráci k nastavení výzev. Zároveň došlo k dohodě paktů s MPSV na vypracování společného stanoviska k tvorbě a podmínkám budoucích výzev vhodných pro teritoriální pakty zaměstnanosti. V rámci OPZ+ mohou být pakty nápomocny se systémovými projekty. Jedním z takových projektů je nyní realizovaný projekt KOMPAS-predikce trhu práce.  O průběhu, budoucnosti a využitelnosti projektu hovořil Jiří Šatava. Uvedl, že financování z OPZ+ po roce 2022 nebude možné. MPSV si je vědoma přínosu regionálních pracovišť pro relevantní predikace a hledá způsob, jak jejich činnost zachovat.

Cílem jednání následujícího dne bylo vytvoření strategie dalšího rozvoje teritoriálních paktů zaměstnanosti. Prezentovalo se a diskutovalo nad spoluprací firem a škol v oblasti vzdělávání, hodnotila se spolupráce paktů se stakeholdery na regionální úrovni, či o budoucím zaměření a prioritách paktů. Závěrečná usnesení jsou publikována na www.institut.cz. Teritoriální pakty zaměstnanosti konstatovaly, že jsou otevřeny ke spolupráci, jako u jednotlivých intervencí, tak u systémových řešení. Pakty jsou připraveny realizovat systémové projekty, které nejsou a nebudou v kompetenci Krajských poboček ÚP a projektů realizovaných Krajskou hospodářskou komorou.

9. setkání teritoriálních paktů zaměstnanosti bylo spolufinancováno Zlínským krajem.